Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Atrakcyjne ferie w świetlicy (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
piątek, 17 lutego 2017 11:38

ferie-swietlica-lubienia-dzieci-11minPodczas tegorocznych ferii zimowych dzieci mogły spędzać czas w świetlicy środowiskowej w Lubieni. Każdego dnia oprócz gier i zabaw miały zapewnione ciekawe zajęcia, w których chętnie uczestniczyły.

Pierwszego tygodnia ferii świetlica była otwarta codziennie, a drugiego co drugi dzień. Dzieci mogły pograć w bilard i piłkarzyki. Dzięki uprzejmości OSP Lubienia, maluchy miały okazję zobaczyć wnętrze wozu strażackiego. Dowiedziały się również jak wygląda praca strażaka. Ponadto ochotnicy ze straży pożarnej zorganizowali pokaz ratownictwa medycznego. Czas spędzony na świetlicy urozmaicało wspólne przyrządzanie posiłków. Było dekorowanie gofrów i babeczek, robienie wiosennych kanapek, pieczenie pizzy i zapiekanek, robienie sałatek owocowych i smażenie naleśników. Oprócz zajęć kulinarnych odbywały się zajęcia plastyczne. Pani Małgorzata Krześniak pokazała dzieciom jak wykonać kwiaty z krepiny, a pani Anna Gębura, nauczyła jak zrobić maskotkę - bałwanka. Z pomocą pana Mateusza Brzozy, dzieci zrobiły karmniki dla ptaków. Pierwszy tydzień zimowego wypoczynku zakończył się zabawą karnawałową przy muzyce odtwarzanej przez Adriana Rynio z OSP Lubienia. Tego dnia najwięcej frajdy sprawiły zdjęcia robione w fotobudce. Na zakończenie drugiego tygodnia ferii zorganizowana została dyskoteka. Z tej okazji pani Marzena Brzoza upiekła tort. W organizację zajęć świetlicowych zaangażowani byli rodzice razem z panią sołtys – Agnieszką Brzozą.

Organizacja ferii w świetlicy możliwa była dzięki temu, że w ubiegłym roku budynek został wyremontowany. Środki na ten cel pochodziły z funduszu sołeckiego.

 

 

Zdjęcia: Agnieszka Brzoza

 

Pieczenie pizzy:

 

Poprawiony: piątek, 17 lutego 2017 13:18
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara