Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Walentynkowe drzewa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:41

drzewo-serce-park-staszica-brody-minZ okazji święta zakochanych, pragniemy zaprezentować kilka najciekawszych drzew w gminie Brody, które mają romantyczne skojarzenia. Mamy nadzieję, że miejsca te staną się celem wielu spacerów.

W rezerwacie „Skały pod Adamowem" rośnie sosna i dąb - silnie ze sobą splecione. Według legendy, jest to para zamieniona w drzewa. Podobno, po tragicznej śmierci chłopca, pewna Adamowianka długo płakała w miejscu gdzie często się spotykali. Niektórzy opowiadają, że teraz młodzi zamiast rąk mają konary, którymi cały czas obejmują się.

 

 

 

 

 

 

 

Splecione drzewa w rezerwacie "Skały pod Adamowem":

 


Zobacz miejsce na mapie
Więcej zdjęć

 

Inna legenda związana jest z brzozą znajdującą się na terenie „Skał w Rudzie". Na wielkim głazie rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Podobno każda panna, która tu usiądzie, na pewno znajdzie dobrego męża. W bieżącym roku uporządkowany został teren wokół skałek. Przez to, wyeksponowane zostały także dwa drzewa - ciasno splecione i owinięte wokół siebie.

brzoza-cztery-pnie-4-Skaly-w-Rudzie-romantycznie-min  splecione-drzewa-Skaly-w-Rudzie-romantycznie-min 
 Owiana legendą, czteropienna brzoza.  "Skały w Rudzie" - splecione drzewa.

Zobacz miejsce na mapie

Więcej zdjęć

Świetnym miejscem na spacer jest Park Gminny im. Stanisława Staszica w Brodach. Rośnie tam duży grab z wyraźnym sercem utworzonym na korze (zdjęcie na górze artykułu).
Zobacz miejsce na mapie

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 15:01
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara